od 29.7. do 9.8. prázdninový provoz - ve dnech 29.7. ; 2.8. ; 5.8. a 9.8. ZAVŘENO v ostatní dny Úterý - Čtvrtek otevřeno od 8:00 do 15:00 , Děkujeme za pochopení

Pelety BIOMAC (Jarní AKCE od 12.3.2024 do vyprodání zásob)

Název RozměrDélka cena (Kč) /
bez DPH s DPH
Pelety opět rozvážíme viz. Doprava ceník6 mmod650,00786,50
PELETY BIOMAC TOP A1 - smrkové světlé Ø 6 mm 6 mm15 kg95,04115,00
Záloha na paletu (vratná)1 ks206,61250,00

Brikety a pelety BIOMAC

EKOPALIVA BIOMAC jsou vyráběna z čistých surovin bez přidávání příměsí a pojiv. Surovina je spojována za současného působení velmi vysokého tlaku a teploty, čímž je dosaženo velmi dobré soudržnosti materiálu. EKOPALIVA BIOMAC tak splňují náročná kritéria přísných evropských norem DIN, Ö-NORM a ČSN-EN.

Hodí se EKOPALIVA BIOMAC pro běžné topení?

Topení na vesnicích ale i ve městech bylo v minulosti založeno téměř výhradně na hnědém uhlí. Po zkušenostech s vývojem cen topné elektřiny si už mnozí při plynofikaci domu ponechali do rezervy klasické kotle na tuhá paliva a dobře udělali. Postupným odbouráváním státních dotací porostou ještě dále ceny klasických fosilních paliv nad úroveň cen pevných EKOPALIV.
Je předpoklad, že některé domácnosti v budoucnu "neutáhnou" zvyšující se náklady na vytápění elektřinou, plynem, či uhlím a přikloní se právě k topení pevnými EKOPALIVY.

V čem se EKOPALIVA BIOMAC spalují a jak s nimi topit?

EKOPALIVA BIOMAC jsou doporučena pro všechny druhy topenišť bez obavy z poškození. Jsou vyzkoušena v kachlových kamnech, kuchyňských sporácích, uzavřených i otevřených krbech, zahradních grilech a také v kotlích ústředního topení. Při topení EKOPALIVY BIOMAC platí zásada zaplňovat spalovací prostor maximálně do jedné poloviny, protože EKOBRIKETY při hoření zvětšují objem až o 100 % a může dojít k "zašprajcování" o stěny spalovacího prostoru.

Při spalování EKOPALIV BIOMAC je důležitá regulace vzduchu. Pro zapalování je potřeba dostatek kyslíku, aby nastalo správné spalování. Pro hoření a následném žhnutí se naopak přívod vzduchu uzavírá pro dlouhou dobu uvolňování tepla. Doba hoření a žhnutí dobře slisovaných dřevěných EKOPALIV BIOMAC se pohybuje od 3 do 5-ti hodin. Tato doba závisí kromě kvality slisování i na druhu topeniště a množství přiváděného spalovacího vzduchu.

Jak EKOPALIVA BIOMAC skladovat?

EKOPALIVA BIOMAC jsou slisována do malého objemu, takže nezabírají velký prostor. Doporučujeme chránit EKOPALIVA před vlhkostí ukládáním na dřevěné podlážky nebo palety v suchém skladu. Voda v jakékoliv podobě naše pevná EKOPALIVA poškozuje a dotykem vody se mohou opět rozpadnout na piliny. V suchém skladu pak mají prakticky neomezenou skladovatelnost.